Dobre Dane to integracja, konwersja i migracja danych zapewniająca jakość danych i trafne decyzje! Mapa | Demo | Doświadczenie | Publikacje |Zapytanie
DobreDane - Strona Główna
Problem Metoda Rozwišzanie

Biurokracja czy porządek?

Autor: Igor Czechak

Wyszukiwanie gotowych rozwiązań

Zawsze, kiedy próbujesz znaleźć jakieś rozwiązanie nowego problemu, spróbuj poświęcić chwilę aby sprawdzić, czy ktoś inny nie miał już podobnego problemu i czy ktoś już go nie rozwiązał. Świetnym narzędziem służącym do tego celu może się okazać przeglądarka internetowa taka jak np. Google.

Ponowne użycie

Zapisuj informacje, które cię doprowadziły do rozwiązania. Później, gdy będziesz miał podobny problem i będziesz tych informacji potrzebował znowu, nie zmarnujesz czasu na ponowne wyszukiwanie. Wszystko będzie pod ręką. To może dotyczyć wszelkich dokumentów w tym również skrótów internetowych.

Automatyzacja pracy

Spróbuj zastanowić się, które z elementów twojej pracy można by zautomatyzować lub wspomóc narzędziami informatycznymi. Następnie poszukaj gotowych rozwiązań w Internecie, lub poproś firmę programistyczną o wykonanie ich według twoich wymagań.

Zastosuj sprawdzone metodyki

Przy przeprowadzaniu wszelkich projektów informatycznych przydatne może okazać się wykorzystanie doświadczeń innych w tej dziedzinie. Zbiorami takich informacji są matodyki takie, jak np. Microsoft Solution Framework. Pozwalają one zorganizować pracę w sposób optymalny i uniknąć najczęstszych zagrożeń. Warto je znać.

>> Publikacje